Серіал «Тиха Нава», що стартував на Київстар ТБ у січні 2026 року, став справжнім явищем українського телебачення. Це перший вітчизняний проєкт у стилі true crime — напружений детективний трилер, де за фасадом тихого провінційного містечка ховається система, яка вміє замовчувати злочини. У центрі історії — молодий юрист, який приїжджає на відпочинок і стикається з байдужістю, фальсифікаціями та тиском. Але головне, що змусило глядачів обговорювати серіал тижнями, — актори. Вони не просто виконали ролі. Вони створили живих, суперечливих людей, чиї емоції, паузи й погляди тримають напругу всі вісім серій.
Події розгортаються влітку 2018 року у вигаданому містечку Тиха Нава на Київщині. Адам Юшкевич разом із нареченою приїжджає сюди, сподіваючись на спокій. Натомість отримує жорстоку реальність: злочин, який місцева поліція не поспішає розслідувати. Чим глибше герой занурюється в справу, тим очевидніше — тиша тут не про мир, а про страх і корупцію. Режисер Дмитро Андріянов зібрав команду, де досвідчені театральні майстри працювали пліч-о-пліч із акторами нового покоління. Зйомки тривали лише 35 днів, бюджет перевищив 8 мільйонів гривень, а актори навіть не знали заздалегідь, хто зіграє злочинця — це додало щирості їхнім реакціям.
Основний акторський склад серіалу «Тиха Нава»
| Актор | Роль | Відомі роботи |
|---|---|---|
| Олександр Рудинський | Адам Юшкевич | «Перші ластівки», театр ім. І. Франка, короткометражка «Камінь, папір, ножиці» (BAFTA) |
| Анастасія Пустовіт | Кіра | «Перші ластівки. Zалежні», «Коли падають дерева», театр на Лівому березі |
| Михайло Жонін | Капінус | дубляж («Хроніки Нарнії», «Кунг-фу Панда»), театр і кіно |
| Сергій Кисіль | Фоменко | «Жіночий лікар», «Я – Надія», «22 Театр» |
| Лариса Руснак | Відьма | театр ім. І. Франка, народна артистка України, телеведуча |
| Андрій Самінін | Батько Адама (Станіслав) | дубляж Тома Круза, «Прикордонники», «Ключі від правди» |
| Олександра Сорока | Інна | ролі у драматичних проєктах, нова яскрава акторка |
Інформація про ролі акторів серіалу «Тиха Нава» підготовлена на основі даних Вікіпедії та публікацій 24 Каналу.
Цей склад — не випадковість. Андріянов і продюсери шукали людей, які вміють тримати внутрішню напругу й водночас вибухати емоціями саме там, де потрібно. Результат перевершив очікування: серіал зібрав мільйони переглядів уже в перші тижні й запустив хвилю обговорень про те, як українське кіно може говорити про болючі теми без кліше.
Олександр Рудинський у ролі Адама: стримана сила, яка не здається
Олександр Рудинський давно став одним із найвпізнаваніших облич українського кіно. Заслужений артист, актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, він приніс у серіал ту саму внутрішню зібраність, за яку його люблять глядачі. Адам — не герой-рятівник із голлівудських шаблонів. Це звичайний юрист, який кидає престижну роботу в столиці, бо не може жити з несправедливістю. Рудинський передає цю трансформацію через дрібні деталі: затиснуті щелепи, довгі паузи, погляд, у якому накопичується гнів і розгубленість одночасно.
Його попередні роботи — від «Перших ластівок» до ролі в британській короткометражці, що отримала BAFTA, — підготували актора саме до таких психологічно складних персонажів. У «Тихій Наві» Рудинський не грає «крутого слідчого». Він показує людину, яка ламається, сумнівається, але все одно йде вперед. Фани та критики відзначають: навіть у сценах, де Адам мовчить, екран тримає саме він. Це та рідкісна майстерність, коли актор змушує повірити, що герой реально ризикує всім.
Михайло Жонін як Капінус: голос і міміка, від яких холоне кров
Михайло Жонін — актор з величезним досвідом дубляжу. Його голос звучить у десятках голлівудських хітів. У «Тихій Наві» він грає начальника місцевої поліції Капінуса — персонажа, який уособлює всю гнилизну системи. Жонін не просто «злий мент». Він створює гротескного, але жахливо правдоподібного тирана: то кричить, то заграє, то раптом стає майже людяним — і це лякає найбільше.
Рецензенти пишуть, що саме Жонін «витягнув серіал». Його емоційна палітра — від брутальної сили до підлого розрахунку — робить Капінуса одним із найяскравіших негативних персонажів українського телебачення останніх років. Актор використовує весь арсенал: голос, міміку, навіть поставу. Коли Капінус з’являється в кадрі, повітря ніби густішає. Це та роль, після якої хочеться переглянути всі сцени з Жоніним окремо.
Анастасія Пустовіт у ролі Кіри: нова сила в погонах
Анастасія Пустовіт, акторка Київського академічного театру драми й комедії на Лівому березі Дніпра, отримала одну з найскладніших жіночих ролей. Кіра — не просто «жінка-поліцейський». Це людина, яка намагається залишатися професіоналом у світі, де професіоналізм часто означає зраду самої себе. Пустовіт майстерно балансує між холодним розрахунком і прихованим болем.
Її попередні роботи в «Перших ластівках. Zалежні» та фільмах уже показали здатність грати багатошарових героїнь. У «Тихій Наві» акторка додає ще один шар — вразливість, яку Кіра ретельно ховає за службовим обов’язком. Сцени її протистояння з Адамом і з власним начальством — одні з найсильніших у серіалі. Пустовіт доводить: українські акторки можуть тримати драму на рівні найкращих європейських зразків.
Лариса Руснак як Відьма та Андрій Самінін як батько Адама: театральна школа на екрані
Народна артистка України Лариса Руснак у ролі Відьми привносить у серіал ту саму глибину й загадковість, якою славиться її театральна гра. Персонажка, за якою тягнеться шлейф місцевих легенд, стає своєрідним дзеркалом для всього містечка. Руснак не переграє — вона просто існує в кадрі з тією природністю, яку дають десятиліття на сцені.
Андрій Самінін, народний артист і улюблений дублер Тома Круза, грає батька Адама. Його Станіслав — це не просто «батько-герой». Це людина зі своїм болем, своїми помилками й тихою підтримкою сина. Самінін додає історії родинного шару, без якого драма Адама виглядала б менш переконливою.
Чому саме цей склад зробив «Тиху Наву» особливою
Режисер і продюсери свідомо відмовилися від телевізійних штампів. Актори грали не «героїв» і «лиходіїв», а живих людей у сірій зоні моралі. Рудинський і Жонін створили антагоністичну пару, яка тримає весь серіал. Пустовіт і Руснак додали жіночий погляд на події, де жінки часто стають жертвами мовчання. Самінін і Кисіль заповнили історію побутовими деталями, які роблять містечко Тиха Нава майже реальним.
Серіал знятий у реальних локаціях Київщини, з ручною камерою й великими планами. Актори працювали в умовах, коли кожна сцена вимагала максимальної віддачі. І вони впоралися. «Тиха Нава» довела: українське кіно вміє говорити про складні речі чесно, без прикрас і з потужним акторським ядром.
Сьогодні, коли серіал уже переглянули мільйони, імена Рудинського, Жоніна, Пустовіт та їхніх колег міцно асоціюються з проривом 2026 року. Їхні перевтілення нагадують: справжня драма народжується не з ефектних спецефектів, а з того, як актор дивиться в камеру і змушує повірити кожному слову. «Тиха Нава» — це не просто історія про злочини в маленькому містечку. Це історія про те, як українські актори можуть змусити всю країну затамувати подих.















Leave a Reply